Menu

Schedule PELG 3

Preliminary Round EuroLeague 3 Group A
Day Time Team A Score A Team B Score B
Fri 09 Mar 2018 11:15 h KKI VRBAS Banja Luka   Turk Cell  
Fri 09 Mar 2018 13:30 h Flink Stones   Handi Sud Basket Marseille  
Fri 09 Mar 2018 15:45 h Turk Cell   KS PACTUM Scyzory Kielce  
Fri 09 Mar 2018 18:00 h Handi Sud Basket Marseille   KKI VRBAS Banja Luka  
Fri 09 Mar 2018 20:15 h KS PACTUM Scyzory Kielce   Flink Stones  
 
Day Time Team A Score A Team B Score B
Sat 10 Mar 2018 09:00 h Handi Sud Basket Marseille   Turk Cell  
Sat 10 Mar 2018 11:15 h Flink Stones   KKI VRBAS Banja Luka  
Sat 10 Mar 2018 13:30 h KS PACTUM Scyzory Kielce   Handi Sud Basket Marseille  
Sat 10 Mar 2018 15:45 h Turk Cell   Flink Stones  
Sat 10 Mar 2018 18:00 h KKI VRBAS Banja Luka   KS PACTUM Scyzory Kielce  

Preliminary Round EuroLeague 3 Group B
Day Time Team A Score A Team B Score B
Fri 09 Mar 2018 11:15 h Megas Alexandros '94   CAPSAAA  
Fri 09 Mar 2018 13:30 h IKS GTM Konstancin   W B Studánka Pardubice  
Fri 09 Mar 2018 15:45 h CAPSAAA   Izmir BB Genclik VE S.K.  
Fri 09 Mar 2018 18:00 h W B Studánka Pardubice   Megas Alexandros '94  
Fri 09 Mar 2018 20:15 h Izmir BB Genclik VE S.K.   IKS GTM Konstancin  
 
Day Time Team A Score A Team B Score B
Sat 10 Mar 2018 09:00 h W B Studánka Pardubice   CAPSAAA  
Sat 10 Mar 2018 11:15 h IKS GTM Konstancin   Megas Alexandros '94  
Sat 10 Mar 2018 13:30 h Izmir BB Genclik VE S.K.   W B Studánka Pardubice  
Sat 10 Mar 2018 15:45 h CAPSAAA   IKS GTM Konstancin  
Sat 10 Mar 2018 18:00 h Megas Alexandros '94   Izmir BB Genclik VE S.K.  

Preliminary Round EuroLeague 3 Group C
Day Time Team A Score A Team B Score B
Fri 09 Mar 2018 11:15 h ASD S. Stefano Sport   Beit-Halochem Tel Aviv  
Fri 09 Mar 2018 13:30 h Krylja Barsa   Only Friends  
Fri 09 Mar 2018 15:45 h Beit-Halochem Tel Aviv   LTRSN Lodz  
Fri 09 Mar 2018 18:00 h Only Friends   ASD S. Stefano Sport  
Fri 09 Mar 2018 20:15 h LTRSN Lodz   Krylja Barsa  
 
Day Time Team A Score A Team B Score B
Sat 10 Mar 2018 09:00 h Only Friends   Beit-Halochem Tel Aviv  
Sat 10 Mar 2018 11:15 h Krylja Barsa   ASD S. Stefano Sport  
Sat 10 Mar 2018 13:30 h LTRSN Lodz   Only Friends  
Sat 10 Mar 2018 15:45 h Beit-Halochem Tel Aviv   Krylja Barsa  
Sat 10 Mar 2018 18:00 h ASD S. Stefano Sport   LTRSN Lodz  

Izmir BB Genclik



POINTS  SURNAME First Name GENDER
M / F
POSITION NUMBER
4 SAHIN  Mustafa M C 4
3,5 REYHANI Ali M F 5
4 AKIN Mehmet M F 6
4 EFETÜRK Ahmet M C 7
2,5 AKPINAR Emrah M G 1
4,5 AYDENİZ Volkan M C 9
1,5 AKSOY Ridvan M F 10
2,5 BOYRAZ Ismail M G 2
1,5 SAYIN Ersin M F 12
1 ATSIZ Olcay M F 16
1 KIROĞLAN Hakan M F 35
3 İPEKİŞEN Mahsum M F 47

COACH: KAR Ismail

EuroLeague 3

Preliminary Rounds EuroLeague 3

8 - 11 March 2018

Group A Group B Group C
KKI VRBAS Banja Luka BIH-11 Megas Alexandros '94 GRE-06 ASD S. Stefano Sport ITA-05
Turk Cell TUR-16 CAPSAAA FRA-09 Beit-Halochem Tel Aviv ISR-05
Handi Sud Basket Marseille FRA-27 W B Studánka Pardubice CZE-07 Only Friends NED-13
Flink Stones AUT-07 IKS GTM Konstancin POL-09 Krylja Barsa RUS-09
KS PACTUM Scyzory Kielce POL-13 Izmir BB Genclik VE S.K. TUR-11 LTRSN Lodz POL-07

Final EuroLeague 3
Badajoz, Spain

26 - 29 April 2018

Mideba Extremadura ESP-09    
       
       
       

LTRSN Lodz



POINTS SURNAME First Name GENDER
M / F
NUMBER
2 RYBAK Sebastian M 4
2 Włodarczyk Dawid M 5
1,5 Kucharczyk Szymon M 6
1 Rykowski Marek M 8
1,5 Stróżynski Andrzej M 9
4,5 Kozaryna Krzysztof M 10
1 Kilianski Bartosz M 11
1 Sochaj Paweł M 12
4,5 Gładysz Szymon M 13

COACH: Paweł Olejnik