Menu

Final Ranking
1 SSD Santa Lucia
2 ASD S. Stefano Sport
3 Izmir BB Genclik VE S.K.
4 Mideba Extremadura
5 KKI VRBAS Banja Luka
6 Rhine River Rhinos Wiesbaden
7 Les Aigles de Meyrin
8 Leopards de Guyenne Bordeaux


Day Time Court Team A Score A Team B Score B
27 April 2018 13:30 h 1 Mideba Extremadura 72 ASD S. Stefano Sport 43
2 Leopards de Guyenne Bordeaux 26 Rhine River Rhinos Wiesbaden 65
27 April 2018 15:45 h 1 SSD Santa Lucia 60 Izmir BB Genclik VE S.K. 64
2 KKI VRBAS Banja Luka 73 Les Aigles de Meyrin 50
             
27 April 2018 18:00 h 1 Rhine River Rhinos Wiesbaden 40 Mideba Extremadura 56
2 ASD S. Stefano Sport 67 Leopards de Guyenne Bordeaux 45
27 April 2018 20:15 h 1 Les Aigles de Meyrin 35 SSD Santa Lucia 59
2 Izmir BB Genclik VE S.K. 70 KKI VRBAS Banja Luka 54
             
Day Time Court Team A Score A Team B Score B
28 April 2018 09:30 h 1 Leopards de Guyenne Bordeaux 46 Mideba Extremadura 56
2 Rhine River Rhinos Wiesbaden 52 ASD S. Stefano Sport 68
28 April 2018 11:45 h 1 KKI VRBAS Banja Luka 48 SSD Santa Lucia 74
2 Les Aigles de Meyrin 39 Izmir BB Genclik VE S.K. 60

Group A Games Score Total
Play Won Lost For Against Points
Mideba Extremadura   3 3 0 184 129 6
ASD S. Stefano Sport   3 2 1 178 169 5
Rhine River Rhinos Wiesbaden   3 1 2 157 150 4
Leopards de Guyenne Bordeaux   3 0 3 117 188 3

Group B Games Score Total
Play Won Lost For Against Points
Izmir BB Genclik VE S.K. 3 3 0 194 153 6
SSD Santa Lucia 3 2 1 193 147 5
KKI VRBAS Banja Luka 3 1 2 175 194 4
Les Aigles de Meyrin 3 0 3 124 192 3


Day Time Court Team A Score A Team B Score B
28 April 2018 15:15 h 1 Rhine River Rhinos Wiesbaden 66 KKI VRBAS Banja Luka 73
2 Leopards de Guyenne Bordeaux 28 Les Aigles de Meyrin 38
28 April 2018 17:30 h 1 Mideba Extremadura  51 SSD Santa Lucia 61
2 Izmir BB Genclik VE S.K. 39 ASD S. Stefano Sport  49
 
Day Time Court Team A Score A Team B Score B
29 April 2018 10:00 h 1 Izmir BB Genclik VE S.K. 54 Mideba Extremadura 46
12:15 h 1 SSD Santa Lucia 57 ASD S. Stefano Sport 56